Квадрат ушмушени кобейткиштерге жиктендер

х^+2 х-15

+3
Ответы (2)
  1. 26 октября, 12:04
    0
    D=B^2-4AC D=4+60=64=8 X1, X2=-B+-D/2A X1=-2*+8/2=3 X2=-2-8/2=-5
  2. 26 октября, 12:30
    0
    X²-2x-15

    a=1 b=2 c=15

    D=b²-4*a*c=2²-4*1*15=-56