Решите уравнение (x-6) (x+2) - x в квадрате=8

+5
Ответы (2)
  1. 27 марта, 07:56
    0
    (Х - 6) (Х + 2) - х^2 = 8

    Х^2 + 2 х - 6 х - 12 - х^2 = 8

    - 4x = 8 + 12

    X = 20 : (- 4)

    X = - 5
  2. 27 марта, 09:41
    0
    (x-6) (x+2) x^2=8

    x^2+2x-6x-12-x^2=8

    -4x-12=8

    -4x=20

    x=5