2 (7-а) - 5 а; 7 у-2 (3 у+8) ; - 4 (8n-7) - 28n упростиь

+4
Ответы (1)
  1. 13 июля, 07:33
    0
    2 (7-а) - 5 а = 14 - 2 а - 5 а = 14 - 7 а = 7 (2 - а) ;

    7 у-2 (3 у+8) = 7 у - 6 у - 16 = у - 16;

    - 4 (8n-7) - 28n = - 32n + 28 - 28n = 28 - 60n = 4 (7 - 15n)