Решите.√3cos²x+2cosx=0

+1
Ответы (1)
  1. 27 марта, 09:18
    0
    а∈[-1; 1]

    √3 а²+2 а=0

    а (√3 а+2) = 0

    а = 0 или √3 а+2=0

    а=-2/√3

    cos x=0

    x=п/2+пn