Разложите на множетели

а) 9 х2-6 ху+у2 в) 2 ас2-32 а3

г) 8 с3-27

+5
Ответы (1)
  1. 9 июля, 22:53
    0
    А). 9x^2-6xy+y^2 = (3x) ^2-2*3xy + (y) ^2 = (3x-y) ^2; б). 2ac^2-32a^3=2a (c^2-16a^2) = 2a * (c-4a) (c+4a) ; в). 8c^3-27 = (2c) ^3 - (3) ^3 = (2c-3) (4c^2+6c+9).