Озд 1/x-3; 3√x-3; 4√x-3; (x-3) в степени - 1/5

+1
Ответы (1)
  1. 2 января, 17:28
    0
    1 / (х-3) ОДЗ х-3≠0 x≠3

    3√ (x-3) ОДЗ х-3≥0 x≥3

    4√ (х - 3) ОДЗ х-3≥0 x≥3

    (х-3) ⁻¹) ⁵ = 1 / (х-3) ¹) ⁵ = 1 / (х-3) ³/₂ = 1/√ (х-3) ³ ОДЗ x-3>0 x>3