Разложите на множители квадратный трехчлен:

x^2-4x+4

(x^2 = x в квадрате)

+3
Ответы (2)
  1. 4 декабря, 10:55
    0
    x^2-4x+4 = (x-2) ²

    По правилу a²-2ab+b² = (a-b) ²
  2. 4 декабря, 12:00
    0
    A^2 - 2ab + b^2 = (a - b) ^2 = = >

    x^2 - 2*2*x + 2^2 = (x - 2) ^2 = (x - 2) (x - 2)