X в квадрате + (23-x) = 17 в квадрате

+3
Ответы (1)
  1. 8 августа, 07:17
    0
    x^2+23-x=17^2

    x^2-x+23=289

    x^2-x=289-23

    x^2-x=266

    x^2-x-266=0

    D=1+266*4=1065

    x1=1-_/1065/2

    x2=1+_/1065/2