Log3 (135) - log3 (20) + 2log3 (6)

+2
Ответы (1)
  1. 3 марта, 04:24
    0
    Log (3) 125-log (3) 20+log (3) 36=log (3) (125*36/20) = log (3) (25*9) =

    =2log (3) 5+2