Сократите дробь:

а) 14a^4b/49a^3b^2

б) 3x/x^2+4x

в) y^2-z^2/2y+2z

+4
Ответы (1)
  1. 31 октября, 22:50
    0
    А) = 7*2*а^4*b/7*7*a^3*b^2=2a/7b

    б) = 3x/x (x+4) = 3/x+4

    в) = (y-z) (y+z) / 2 (y+z) = y-z/2