спростити вираз (2 а-3) в квадрате + (3-2 а) - 3 (а+2) (3 а-1)

+2
Ответы (1)
  1. 13 февраля, 07:24
    0
    (2 а-3) в квадрате + (3-2 а) - 3 (а+2) (3 а-1) = 4a^2-12a+9+3-2a-3 (3a^2-a+6a-2) = 4a^2-14a+12-9a^2-15a+6=-5a^2-29a+18