Разложите на меожители: 6mnk^2+15m^2k-14n^3k-35mn^2

+4
Ответы (1)
  1. 7 июля, 14:37
    0
    6mnk² + 15m²k - 14n³k - 35mn² = (6mnk² - 14n³k) + (15m²k - 35mn²) =

    = 2nk (3mk - 7n²) + 5m (3mk - 7n²) = (2nk + 5m) (3mk - 7n²)