Разложите на множители 25y в квадрате - a в квадрате, с в квадрате + 4bc+4b в квадрате

+3
Ответы (1)
  1. 26 марта, 16:17
    0
    25 у²-a² = (5 у-а) (5 у+а)

    с²+4bc+4b² = (c+2b) ² = (c+2b) (c+2b)