2sin^2x-2cosx=2,5 (^2) степень За рание благодарен.

+2
Ответы (1)
  1. 18 сентября, 16:59
    0
    2 (1-cos^2x) - 2cosx=2.5

    2-2cos^2x-2cosx-2.5=0

    -2cos^2x-2cosx-0.5=0

    cosx=z

    -2z^2-2z-0.5=0

    D=4-4=0

    z (1) = 2/-4=-1/2

    cosx=-1/2

    x = (+) (-) (pi-pi/3) + 2pik, k-целое число.

    x = (+) (-) (2pi/3) + 2pik, k-целое число.

    Ответ: x = (+) (-) (2pi/3) + 2pik, k-целое число.