Разложите на множители:

1) 2a+7xb-2b-7xa

2) a^2-b^2-6a+6b

3) x^2-2x^4+5x^3

+4
Ответы (1)
  1. 4 июня, 04:00
    0
    1) = 2 (а - b) + 7x (b - a) = (a - b) (2 - 7x)

    2) = (a - b) (a + b) - 6 (a - b) = (a - b) (a + b - 6)

    3) = x^2 (1 - 2x^2 + 5x)