A^12-2a^6+1-разложить на множетили

+2
Ответы (1)
  1. 21 сентября, 12:50
    0
    A^12-2a^6+1 = (a^6 - 1) ^2 = ((a^3 - 1) (a^3 + 1)) ^2 = ((a-1) (a^2+a+1) (a+1) (a^2-a+1)) ^2