9x в квадрате-9x+4=14x в квадрате

+4
Ответы (1)
  1. 20 августа, 23:16
    0
    14x^2 - 9x^2 + 9x - 4 = 0

    5x^2 + 9x - 4 = 0

    D = 81 - 80 = 1 x1 = (-9+1) / 10 = - 0,4 x2 = (-9-1) / 10 = - 1