Преобразовать 4 х^ 2 - (5 у-1) ^ 2 + 20 у^ 2 + 7 у=

+1
Ответы (2)
  1. 13 декабря, 03:30
    0
    4 х² - (5 у-1) ²+20 у²+7 у=4 х² - (25 у²-10 у+1) + 20 у²+7 у=4 х²-25 у²+10 у-1+20 у²+7 у=

    =4 х²-5 у²+17 у-1
  2. 13 декабря, 05:05
    0
    4x-25y^2+10y-1+20y^2+7y=4x-5y^2+17y-1