1) (1/36) ^2,25x-2=6

+3
Ответы (1)
  1. 3 марта, 02:14
    0
    (1/36) ^ (2,25x - 2) = 6

    (6) ^ (-2 (2,25x - 2)) = 6

    - 2 (2,25x - 2) = 1

    - 4,5x + 4 = 1

    - 4,5x = - 3

    x = 2/3