Разложите на множетели трехчлен х^2-13x+40.

+4
Ответы (2)
  1. 1 сентября, 22:04
    0
    X²-13x+40=0

    D=169-160=9 √D=3

    x₁ = (13+3) / 2=8

    x₂ = (13-3) / 2 = 5

    x²-13x+40 = (x-8) (x-5)
  2. 1 сентября, 22:18
    0
    Х^2 - 13 х + 40 = х^2 - 8 х - 5 х + 40 = х (х-8) - 5 (х-8) = (х-5) (х-8).