Разложить на множетели:

1. 4x-27-7

2. - 3x+17+6

3. X (в квадрате) + 4x-5

+2
Ответы (1)
  1. 1 августа, 17:40
    0
    1) 4 х-27-7=4 х-34

    2) - 3 х+17+6=-3 х+23

    3) х^2+4 х-5 = (х-33/2) (х-21/2)

    Д=16+20=36

    х1 = (27+6) / 2=33/2

    х2 = (27-6) / 2=21/2