Разложите на множители (3 х + y) в квадрате - (x - 3y) в квадрате

+2
Ответы (1)
  1. 23 февраля, 08:44
    0
    (3x+y) ² - (x-3y) ² = (3x+y - (x-3y)) (3x+y+x-3y) = (3x+y-x+3y) * (4x-2y) =

    = (2x+4y) (2x-y) * 2 = 2 * (x+2y) (2x-y) * 2 = 4 (x+2y) (2x-y)