X^3+4x^2+3x=0

Решите уровнение

+3
Ответы (1)
  1. 7 сентября, 04:25
    0
    Х³+4 х²+3 х=0

    х * (х²+4 х+3) = 0 ⇒х=0 или х²+4 х+3=0

    D=16-12=4 √D=2

    x₁ = (-4+2) / 2=-1

    x₂ = (-4-2) / 2=-3