Помогите решить:

sinx+sin3x+cosx=0

+5
Ответы (1)
  1. 28 сентября, 21:58
    0
    Точно не уверен, но вот:

    sinx+sin3x+cosx=0

    2sin2xcosx+cosx=0

    cosx (2sin2x+1) = 0

    cosx=0 2sin2x+1=0

    x=pi/2+2*pi*k x = (-1) ^k*pi/12+pi*k/2

    pi=3,14 k-целое