Упростите выражение

(2 х-1) в квадрате + (2 х-1) (2 х+1)

+5
Ответы (2)
  1. 27 августа, 02:53
    0
    2 х-1*2 х-1 + (2 х-1) (2 х-1) = 4 х-2 х-2 х+1+4 х-2 х-2 х+1=2
  2. 27 августа, 06:15
    0
    (2x-1) ² + (2x-1 (2x+1) = 4x²-4x+1+4x²-1=8x²-4x+1