Упростите выражение 5x (в квадрате) * y-8x (в квадрате) * y + x (в квадрате) * y

+2
Ответы (1)
  1. 9 июля, 11:06
    0
    5x (в квадрате) * y-8x (в квадрате) * y + x (в квадрате) * y=5x (в квадрате) y-8x (в квадрате) y+x (в квадрате) y=x (в квадрате) y * (5-8+1) = x (в квадрате) y * (-2) = - 2x (в квадрате) y