9ab-3b (в квадрате) / 12a (в квадрате) - 4ab, если а = 1/3, b = 3/5

+5
Ответы (1)
  1. 4 января, 08:16
    0
    =3 б (3 а-б) / 4 а (3 а-б) = 3 б/4 а

    3*3/5 / 4*1/3=9/5 / 4/3 = 9/5*3/4 = 1 (целых) 7/20