Упростите выражение! (a-1) (в квадрате) - (a+1) (a-2)

+2
Ответы (1)
  1. 20 ноября, 13:44
    0
    авквадрате-2 а+1 - (авквадрате-2 а+а-2) = авквадрате-2 а+1-авквадрате+2 а-а+2=1-а+2=3-а