f' (x) = 3/e если f (x) = 3e^ (x+4)

+5
Ответы (1)
  1. 16 февраля, 12:04
    0
    f' (x) = 3e^ (x+4)

    3e^ (x+4) = 3/e

    x+4=-1

    x=-5