Разложите на множители:

1. ab-ac+2b-2c

2. 3x^2+6xy+3y^2

+4
Ответы (1)
  1. 5 мая, 18:56
    0
    1) ав-ас+2 в-2 с = (ав-ас) + (2 в-2 с) = а (в-с) + 2 (в-с) = (а+2) (в-с)

    2) = 3 (х^2+2xy+y^2) = 3 (x+y) (x+y)