Разложите на множетели:

3 х-2 х^2+3 у-2 ху

20z^2k+2z-5k+1

а^2+4 ф+4

9 х^2-6 хm+m^2

^-степень

+2
Ответы (1)
  1. 12 апреля, 11:02
    0
    1) 3 х - 2 х^2 + 3 у - 2 ху = 3 (x + y) - 2x (x + y) = (x + y) (3 - 2x) ;

    2) 20z^2*k + 2z - 5k + 1 = 5k (4z^2 - 1) + 2z + 1 = 5k (2z - 1) (2z + 1) + (2z + 1) = (2z + 1) (10kz - 5k + 1) ;

    3) а^2 + 4a + 4 = (a + 2) ^2;

    4) 9 х^2 - 6 хm + m^2 = (3x - m) ^2.