Разложите на множители!

5bc-5c

10n+15n в квадрате

8ab+12bc

5y-5x+y в квадрате-xy

a в квадрате-9

x вквадрате+10x+25

y вквадрате - 2y+1

a вкубе+64

b вкубе-1

+3
Ответы (2)
  1. 4 июля, 09:14
    0
    1) 5c (b-1)

    3) 4b (2a+3c)
  2. 4 июля, 11:25
    0
    5bc-5c=5c (b-1)

    10n+15n²=5n (2+3n)

    8ab+12bc=4b (2a+3c)

    5y-5x+Y²-XY = 5 (y-x) + y (y-x) = (5+y) (y-x)

    A²-9 = (a+3) (a-3)

    x²+10x+25 = (x+5) ²

    y²-2y+1 = (y-1) ²