Найдите минимум функции y=7x^4/4+14x^3/3+7x^2/2+2.

+2
Ответы (1)
  1. 18 января, 16:32
    0
    y'=7x^3+14x^2+7x=0

    x=0

    x^2+2x+1 = (x+1) ^2=0

    x=-1

    y''=21x^2+28x+7

    y'' (0) >0 минимум

    y (0) = 2