Пропорция x^2+y^2=10 x+y=4

+4
Ответы (2)
  1. 13 апреля, 12:38
    0
    x²+y²=10 x+y=4 x²+y²=10 x=4-y (4-y) ²+y²=10 16-8y+y²+y²-10=0 2y²-8y+6=0 y²-4y+3=0 по т. Виета у1=1 у2=3 х1=4-1=3 х2=4-3=1 ответ: х=1 или3, у=3 или 1.
  2. 13 апреля, 14:18
    0
    х=4-у

    (4-у) в квадрате+у в квадрате=10

    16-8 у+ув квадрате + у в квадрате=10

    2 у в квадрате - 8 у+6=0 делем все на 2

    у в квадрате - 4 у+3=0

    у=3 и у=1 по виету

    х=4-3=1 и х=4-1=з