Пропорция: 2 х-7:3=5 х+4:5

+5
Ответы (2)
  1. 6 июня, 21:12
    +1
    (2x-7) / 3 = (5x+4) / 5

    (2x-7) 5 = (5x+4) 3

    10x-35-15x-12=0

    -5x-47=0

    x=-47/5

    x=-9.4
  2. 6 июня, 22:28
    -1
    2x-7/3=5x+4/5 | * 5

    5 (2x-7) = 3 (5x+4)

    10x-35=15x+12

    10x-15x=12+35

    -5x=47

    x=-47/5

    x=-9.4

    Ответ: - 9,4