Разложить на множители: 4x в квадрате - y в квадрате + 2x-y

+5
Ответы (2)
  1. 25 марта, 10:49
    0
    4x^2-y^2+2x-y = (2x-y) (2x+y) + (2x-y) = (2x-y) (2x+y+1)
  2. 25 марта, 10:54
    0
    (2 х-у) (2 х+у) + (2 х-у) = (2 х+у+1) (2 х-у)