решите уравнение х кв. - 6 х деленое на 3 х - 1 = 3 х-4 деленое на 1-3 х

+4
Ответы (1)
  1. 13 ноября, 03:38
    0
    Х²-6 х/3 х-1=3 х-4/1-3 х

    х²-6 х/3 х-1-3 х-4/3 х-1=0 домножим на 3 х-1

    х²-9 х+4=0

    D=81-4*1*4=65

    x1=9+√65/2

    x2=9-√65/2