Упростите выражени. 1) y+3y/y-3. 2) 2/х-5 + х+5/5x. 3) 4/x+4-x/x-4.

+3
Ответы (1)
  1. 27 декабря, 00:30
    0
    Y+3y/y-3=y+3-3 = y

    2/х-5+х+5/5x = 2/х-5+х+1/x=3 / х+х-5

    4/x+4-x/x-4 = 4/x-1