Решить уравнение ...

1) cos2x + 1 = 0

2) 2tg (в квадрате) x - tgx = 0

+3
Ответы (2)
  1. 14 апреля, 02:18
    0
    1) cos2x=-1

    2x=pi+2*pi*k

    x=pi/2+pi*k

    2) tgx (2tgx-1) = 0

    tgx=0

    x=pi*k

    tgx=1/2

    x=arctg (1/2) + pi*k
  2. 14 апреля, 02:46
    0
    1) cos2x + 1 = 0

    cos2x = - 1

    2x=пи+2 пи n

    x=пи/2+пи n

    2) tgx=y

    2y (вквадрате) + y=0

    y (2y+1) = 0

    y (первое) = 0

    y (второе) = - 1/2

    tgx=0

    tgx=-1/2