Решить уравнение

sin5x + sinx=0

+5
Ответы (1)
  1. 22 ноября, 14:46
    +2
    sin5x+sinx=0

    2sin3xcos2x=0

    2sin3x=0 3x=πn, n∈z x=πn/3, n∈z

    cos2x=0 2x=π/2+πn, n∈z x=π/4+πn/2, n∈z

    Ответ: x1=πn/3, n∈z; x2=π/4+πn/2, n∈z