Разложите на множетели

2x (x-1) - 3 (x-1)

ab+ac+4b+4c

+2
Ответы (1)
  1. 21 октября, 19:50
    0
    2x (x-1) - 3 (x-1) = (х-1) (2 х-3)

    ab+ac+4b+4c = a (b+c) + 4 (b+c) = (a+4) (b+c)