вычислите: 3^-9 * 9^-4 / 27^-6

+3
Ответы (1)
  1. 25 июня, 19:14
    0
    3^ (-9) * 9^ (-4) / 27^ (-6) = 3^ (-9) * (3^2) ^ (-4) / (3^3) ^ (-6) = 3^ (-9-8) / 3^ (-18) =

    =3^ (-17+18) = 3^1=3