Функция задана формулой f (x) = x в квадрате + 1 найтиж а) f (0) ; f (-2) ; f (одна третяя)

+4
Ответы (1)
  1. 1 марта, 23:46
    0
    F (0) = 0²+1=1 f (-2) = (-2) ² + 1 = 4 + 1 = 5 f (⅓) = (⅓) ² + 1 = 1/9 + 1 = 1 целая одна девятая