Помогите решить!

1. - 2 х + 19 = 5 х - 16

2. 8 х - 25 = 3 х + 20

3. 6 - у = 3 (у - 8)

4. 5 (у + 1,2) = 7 у + 4

5. 4 (у - 3) - 16 = 5

6. 3 у - 17 = 8 у + 18

7. 11 - 5 у = 12 - 6 у

8. 4 у + (11,8 - у) = 3,8 - 5 у

9. 3 у + 16 = 8 у - 9

+1
Ответы (2)
  1. 19 апреля, 14:31
    0
    1. - 2 х + 19 = 5 х - 16

    -2 х-5 х=-16-19

    -7 х=-35

    х=5

    2. 8 х - 25 = 3 х + 20

    8 х-3 х=20+25

    5 х=45

    х=9

    3. 6 - у = 3 (у - 8)

    6-у=3 у-24

    -у-3 у=-24-6

    -4 у=-30

    у=7,5

    4. 5 (у + 1,2) = 7 у + 4

    5 у+6=7 у+4

    5 у-7 у=4-6

    -2 у=-2

    у=1

    5. 4 (у - 3) - 16 = 5

    4 у-12-16=5

    4 у=5+16+12

    4 у=33

    у=8,25

    6. 3 у - 17 = 8 у + 18

    3 у-8 у=18+17

    -5 у=35

    у=-7

    7. 11 - 5 у = 12 - 6 у

    -5 у+6 у=12-11

    у=1

    8. 4 у + (11,8 - у) = 3,8 - 5 у

    4 у + 11,8-у = 3,8-5 у

    4 у-у+5 у=3,8-11,8

    8 у=-8

    у=-1

    9. 3 у + 16 = 8 у - 9

    3 у-8 у=-9-16

    -5 у=-25

    у=5
  2. 19 апреля, 15:21
    0
    1. - 2 х-5 х=-16-19

    -7 х=-35

    х=-35: (-7)

    х = 5

    2. 8 х-3 х=20+25

    5 х=45

    х=9

    4. 5 у+6=7 у+4

    5 у-7 у=4-6

    -2 у=-2

    у=1

    3. 6-у=3 у-24

    -у-3 у=-24-6

    -4 у=-30

    у=7,5

    5.4 у-12-16=5

    4 у=5+12+16

    4 у=33

    у=8,25

    6. 3 у-8 у=18+17

    -5 у=35

    у=-7

    7. - 5 у+6 у=12-11

    у=1

    8. 4 у + 11,8-у = 3,8-5 у

    8 у=3,8-11,8

    8 у=8

    у=1

    9. - 5 у=-25

    у=5