4 с (с-2) - (с-4) (С-4) в квадрате

3 (y-1) + 6y (y-1) в квадрате

+5
Ответы (2)
  1. 14 апреля, 16:56
    0
    1) 4c^2-8c-c+4=4c^2-9c+4

    2) (c-4) ^2=c^2-8c+16

    3) 3 (y-1) + 6y=3y-3+6y=9y-3

    4) (y-1) ^2=y^2-2y+1
  2. 14 апреля, 19:38
    0
    4 с (с-2) - (с-4) ^2=4c^2-8c - (c^2-8c+16) = 4c^2-8c-c^2+8c-16=3c^2-16 (^2-в квадрате)

    3 (y-1) ^2+6y = 3 (y^2-2y+1) + 6y=3y^2-6y+3+6y=3y^2+3=3 (y^2+1)