Вычислить tga

sina=5/3 и p/2

+3
Ответы (1)
  1. 7 января, 05:24
    0
    1+tg^2 a=1/cos^2 a

    tg^2 a=1/cos^2 a

    ctg^2a=1/sin^2 a-1

    ctg^2 a=9/25-1

    tg^2 a=9/16

    tg a=-3/4