Найдите tgα, если cosα=1/√10 и α∈ (3π/2; 2π)

+1
Ответы (1)
  1. 7 августа, 10:40
    0
    Дано:

    cosα=1/√10

    α∈ (3π/2; 2π)

    Найти:

    tgα

    sin²a=1-cos²a

    sin²a=1 - (1/√10) ²=1-1/10=9/10

    sina=-3/√10⇒4 четверть

    tgα=-3/√10 * √10/1 = - 3