представте трехчлен в виде квадрата двучлена

1) a² - 8a + 16

+3
Ответы (2)
  1. 18 июня, 00:21
    0
    1) a² - 8a + 16 = (a - 4) ²
  2. 18 июня, 03:37
    0
    Трёхчлен в виде квалрата двучлена:

    a^2-8a+16 = (a+4) ^2