представте трехчлен в виде квадрата двучлена.

а) х в квадрате + 6 х+9=

б) 25 х в квадрате - 10 ху + у в квадрате=

+3
Ответы (1)
  1. 18 июля, 23:17
    0
    A) x^2+6x+9 = (x+3) ^2 B) 25x^2-10xy+y^2 = (5x-y) ^2