Решить: 1/1*6 + 1 / 6*11 + 1 / 11*16 + 1/16*21 + ... + 1/71*76=

+2
Ответы (1)
  1. 15 марта, 15:54
    0
    1/1*6 + 1 / 6*11 + 1 / 11*16 + 1/16*21 + ... + 1/71*76 = 1/5 * (1 - 1/6) + 1/5 * (1/6 - 1/11) + ... + 1/5 * (1/71 - 1/76) = 1/5 * (1 - 1/76) = 15/76